RDW - Rejon Pionki

W dniu 09.12.2017 r. w naszym rejonie Pionki przeżywaliśmy Dzień Wspólnoty.Tematem przewodnim była Maryja Niepokalana Rozważaliśmy tajemnicę Zwiastowania. Centralnym punktem była Eucharystia. W pamięci zapadły nam słowa z kazania „Maryja jest mistrzynią drugiego planu”, mało jest o niej w Ewangelii, ale tam gdzie występuje, zawsze jest całkowicie posłuszna Bogu.

Była także adoracja Pana Jezusa w tabernakulum, co zawsze jest dla nas wielkim umocnieniem. Naszą modlitwę ożywiała i uświetniała śpiewem i grą duża, wspaniała schola.My jako Domowy Kościół razem ze starszą młodzieżą mieliśmy konferencję, na której dowiedzieliśmy się m.in.: że najstarszą modlitwą do Matki Bożej jest „Pod Twoją obronę” – pochodzi z III w. i została ułożona przez prześladowanych chrześcijan, że skuteczną, chociaż już niestety trochę zapomnianą modlitwą, jest modlitwa o. Bernarda „Pomnij o Najświętsza Panno Maryjo…”. Ksiądz mówił też, żebyśmy mówili Bogu tak, choć czasem to może być trudne i nie bali się zadawać mu pytania odnośnie naszego życia i jego woli.

W tym czasie dzieci i młodzież gimnazjalna mieli swoje zajęcia. Po konferencji zaprezentowali nam owoce swojej pracy w grupach. Dzieci przedstawiły swoje rysunki prezentujące z czym kojarzy się im Matka Boża i wyjaśniały nam co znaczy Niepokalana. Młodzież przedstawiała scenkę jak w dzisiejszych czasach mogłoby wyglądać Zwiastowanie.Był też czas świadectw, z których wynika, że Maryja jest naszą nadzieją, pomocą w trudnych chwilach, pomaga nam się modlić, wysłuchuje nas, a także, że kobieta pięknie wygląda kiedy modli się na różańcu.

Po pokarmie duchowym nakarmiliśmy nasze ciała. Był przepyszny barszczyk przygotowany przez DK z Rajca oraz wyśmienite ciasta, mniam, mniam… a do tego oczywiście znakomite towarzystwo. Dzień wspólnoty jest bowiem świetną okazją do budowania i umacniania więzi. Na koniec nastąpiło błogosławieństwo na nasze codzienne życie. Słowem warto było przyjechać, zatem do zobaczenia następnym razem.

 

Share

Adresy ośrodków

Bank Modlitwy

Czeka Nas Droga

W sieci