RDW - Rejon Radom Północ

9 grudnia 2017 roku w parafii Matki Bożej Różańcowej na Bielisze przeżywaliśmy Rejonowy Dzień Wspólnoty rejonu Radom Północ. Wydarzenie tradycyjnie rozpoczęliśmy od zawiązania wspólnoty, w które licznie włączyli się zarówno członkowie Domowego Kościoła jak i najmłodsi oazowicze.

Przygotowaniu do Eucharystii towarzyszył Namiot Spotkania, który poprowadził ks. Mariusz Chamerski. Kolejnym punktem dnia była Eucharystia. W homilii moderator - ks. Krzysztof Dukielski zachęcał do tego, aby nie zaszywać się w najciemniejszy kąt "nowego kontynentu", który stanowi Internet lub uciekać na "planetę singli", gdzie człowiek nie potrafi budować żadnych relacji z bliźnim, ale uwierzyć, że każdy z nas jest źródłem, które powinno być oparte na wierze w to, że Bóg sam powołuje nas do pełnienia tej roli.

Po Eucharystii udaliśmy się do pobliskiej szkoły, gdzie spotkania poprowadzili dla nas : s. Małgorzata Kobylarz, ks. Mariusz Chamerski oraz ks. Paweł Krasiński. "Czerwoną Suzuką" przyjechał do nas również inny niezwykły gość - św. Mikołaj! Uświadomił wszystkim, że miejscem jego zamieszkania nie jest Laponia, Finlandia czy też fabryka, ale Niebo. Dowiedzieliśmy się również, że św. Mikołaj nie przychodzi do ludzi grzecznych, lecz do ludzi dobrych. Nie obyło się bez słodkiego prezentu, który trafił nawet w ręce członków Domowego Kościoła. Na koniec udaliśmy się do stołówki, gdzie czekał na nas żurek, ciepła herbata oraz niezliczona ilość pysznych ciast. Napełnieni nie tylko słodkościami, ale też nowymi treściami z radością mogliśmy powrócić do naszych domów. Chwała Panu za ten czas!

Share

Adresy ośrodków

Bank Modlitwy

Czeka Nas Droga

W sieci