Misterium Męki Pańskiej w Opocznie

Udało się! Grupa młodzieży, na czele z przedstawicielami Oazy z parafii św. Bartłomieja w Opocznie wystawiła Misterium Męki Pańskiej! Przedstawienie odbyło się 2 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Opocznie.
Spektakl był przygotowany bardzo profesjonalnie, a w odbiorze sztuki pomagała świetnie dobrana muzyka (głównie motywy z filmu „Pasja” Mela Gibsona), rozbudowana scenografia a także gra świateł. Aktorsko misterium również stanęło na wysokim poziomie, zagrali w nim przedstawiciele Oazy z Bartłomieja wraz z gośćmi z Parafii Najświętszej Maryi Panny w Opocznie oraz przedstawicielami radomskiej oazy. Pomysłodawcą spektaklu była Weronika Cieślik, która zajęła się również reżyserią i doborem muzyki.

Na uwagę zasługuję bardzo ciekawy scenariusz, w którym główną osią są wydarzenia łączące dwóch głównych bohaterów: Jezusa (Michał Piekarski) oraz Judasza (Krzysztof Goworek). To właśnie nacisk na postać Judasza i jego osobiste rozterki sprawiają, że spektakl jest wyjątkowy i wyróżniający się. Wydarzenia rozpoczynają się od ostatniej wieczerzy, gdzie w krótkim dialogu Jezus wyjawia, że tej nocy zostanie zdradzony przez jednego z apostołów. Następnie poznajemy na przemian wydarzenia z udziałem Jezusa i Judasza, a bohaterowie spotykają się po raz drugi we wspólnej scenie, w której to Judasz zdradza Chrystusa pocałunkiem. Następuje moment kulminacyjny i bardzo emocjonalny dla wielu widzów, czyli biczowanie i droga krzyżowa Jezusa. Momenty te pokazane były bardzo realistycznie, a u wielu z widzów można było dostrzec łzy wzruszenia. Wiele emocji spowodowała również ostatnia scena, w której to zmartwychwstały Jezus pojawia się wśród publiki i przechadza się w stronę sceny. Było to znakomite zwieńczenie tego świetnego spektaklu, który słusznie został nagrodzony owacjami na stojąco. Na ogromny szacunek zasługuje fakt, że oprócz młodzieży gimnazjalnej i licealnej w spektaklu wzięło udział wielu studentów, przebywających obecnie w różnych stronach Polski. Za ich poświęcenie związane z przygotowaniem tego misterium czapki z głów!

TUTAJ możecie obejrzeć zdjęcia z tego wydarzenia.

Share

Adresy ośrodków

Bank Modlitwy

Czeka Nas Droga

W sieci