Ostatnia Szkoła Animatora

Drodzy Animatorzy,

serdecznie zapraszamy na IV Szkołę Animatora, która odbędzie się w dniach 16-18 czerwca w naszym ośrodku w Pionkach. Z racji wolnego piątku po Bożym Ciele nasze rekolekcyjne przygotowanie do oaz wakacyjnych rozpoczniemy już o godzinie 15.30, także bardzo prosimy o punktualność i nie odkładanie przyjazdu na późniejsze godziny.

Ostatnią w roku formacyjnym Szkołę Animatora przeżyjemy pod hasłem–„Posługa Animatorska – pasja czy obowiązek?”. Zostaniemy wprowadzeni w temat nowego roku formacyjnego – „Sługa Niepokalanej”. Tradycyjnie nie zabraknie spotkania w diakoniach specjalistycznych (piątek o godz. 19.30), pracy w małej grupie i rozbudowanego bloku konferencyjno-warsztatowego, który pozwoli nam się dobrze przygotować do rekolekcji wakacyjnych. Czerwcowa Szkoła Animatora to także spotkanie na wspólnej Eucharystii z księżmi neoprezbiterami w piątek wieczorem.

 

Posłanie animatorów na oazy wakacyjne w tym roku przybierze nową formę. Pragniemy bardzo gorąco byś był razem z nami, na naszych oczach tworzy się historia. Rozpoczniemy Nieszporami z obrzędem błogosławieństwa nowych animatorów. To bardzo ważny moment wejścia na drogę służby Kościołowi w Ruchu Światło-Życie. Po kolacji zapraszamy na uroczystą galę „Gregory 2017” w Młodzieżowym Domu Kultury. W programie: powitanie nowych animatorów, punkt kulminacyjny – posłanie na turnusy wakacyjne i najlepszy na świecie wieczór pogodny. Gala „Gregory 2017” to nagroda za rok ofiarnej posługi. Chcemy zadbać o uroczystą oprawę tego wydarzenia, a w związku z tym obowiązujący strój na wieczór to typ „sportowej elegancji” – połączenie wygody adekwatnej do rangi tego wydarzenia, także zabierzcie ze sobą sukienki i koszule.

Mając na uwadze trwającą sesję egzaminacyjną, powrót do pracy czy po prostu chęć zjedzenie obiadu w domu z rodziną nasze spotkanie zakończy niedzielna Eucharystia i wspólne śniadanie.

Do zobaczenia na Szkole Animatora!

Moderatorzy Diecezjalni

ks. Grzegorz Lipiec
s. Anna Baćmaga

Diakonia Formacji Diakonii

Share

Adresy ośrodków

Bank Modlitwy

Czeka Nas Droga

W sieci