Pobierz całą gazetkę tutaj

Słowo Moderatora - Numer 74

Czas ucieka wieczność czeka

 Już jako dziecko – mały Karol Wojtyła – codziennie oglądał z okien swojego mieszkania napis na słonecznym zegarze umieszczonym na południowej ścianie wadowickiego Kościoła: „Czas ucieka, wieczność czeka”. Może dzięki temu zegarowi Jan Paweł II doskonale wykorzystał czas swojego życia?

Zamyślenie na 1-go listopada - Czy w niebie jest nudno?

         Odpowiedz na pytanie postawione w tytule może być bardzo krótka i brzmieć po prostu nie. Ale czy jesteśmy w stanie podać jakieś racjonalne argumenty, potwierdzające takie przekonanie? Na pewno każdy z nas spotkał się z różnymi wizjami nieba, które pojawiły się na przestrzeni dziejów. Możemy uznać, że były one pewną formą odpowiedzi Boga na ludzkie pragnienia i tęsknoty za trwałą , niezmąconą, wieczną radością. Ludzie w różnych epokach różnie wyobrażali sobie obrazy nieba. Dzisiaj niektóre modele przyszłego życia wydają się nam wypaczone, a nawet śmieszne. Niebo jako monotonny śpiew ptaków, nie ulegająca zmianie adoracja Boga, rajski ogród, kraina mlekiem i miodem płynąca, wieczna uczta może być dla niektórych z nas mało interesujące.

Szkoła Nowej Ewangelizacji

Pragnę się podzielić z Wami krótkim doświadczeniem i refleksją na temat dzieła „Nowej Ewangelizacji”. Będąc aktywnym członkiem Kościoła Katolickiego, między innymi ruchu Światło – Życie, często zadawałem sobie pytanie, w jaki sposób przyciągnąć ludzi do Chrystusa, żeby ich wiara nie była tylko coniedzielnym obowiązkiem, ale prawdziwą relacją z Bogiem.

Wiersz na Listopad...

Popatrz na grób


Popatrz na grób
zrobiony z marmuru.
Popatrz na grób
usypany pod lasem.

ORAR z Generałem

„Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki naszym przewodnikiem w czynieniu uczniów”- taki właśnie temat rekolekcji zgromadził w dn. 17-19.10.2008 w Dąbrówce prawie 90 osób z kręgu Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie naszej diecezji.

,,Czyńcie uczniów”- to hasło przewodnie tego roku formacyjnego, więc wsłuchiwanie się w to, co miał nam do powiedzenia Moderator Generalny Ruchu Światło-Życie ks. Adam Wodarczyk było dla nas wszystkich ogromną łaską i darem.

Adresy ośrodków

Bank Modlitwy

Czeka Nas Droga

W sieci