Jedność = Miłość

17 października w sobotę do Siedlec  zawitali przedstawiciele diakonii ewangelizacji wszystkich diecezji filii lubelskiej, aby przeżyć razem Dzień Skupienia. Zgłębialiśmy temat jedności, szukaliśmy sposobu jej pogłębienia i odkryliśmy ją podczas wspólnej eucharystii. Następnie grupa z Katowic poprowadziła dla nas warsztaty z ewangelizacji ulicznej, a całe spotkanie zakończyła modlitwa prowadzona przez Przymierze Miłosierdzia.

Rekolekcje Diakonii Ewangelizacji

W dniach 8 - 10 listopada w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku odbyły się dni skupienia Diakonii Ewangelizacji. Uczestniczyło w nich około 30 osób z całej naszej diecezji. Rekolekcje poprowadził moderator Diakonii ks. Artur Chruślak, gościnnie również przybyli ks. Grzegorz Lipiec, siostra Anna Baćmaga, ks. Daniel Glibowski, a także ks. Krzysztof Dukielski.

Dni Skupienia Diakonii Ewangelizacji

Witajcie w Panu naszym Jezusie Chrystusie!

Oaza to Twoje miejsce? Formujesz się w Diakonii? A może jeszcze nie wiesz co ze sobą zrobić w tym Ruchu? Odpowiedzi i możliwości jest wiele! Jedną z nich Diakonia Ewangelizacji kieruje właśnie do CIEBIE! Nie musisz być w Diakonii. Jeżeli jesteś Animatorem czy uczestnikiem przynajmniej po II ONŻ, jeżeli temat ewangelizacji Cię interesuje i intryguje, jeżeli chcesz zobaczyć od wewnątrz jak to działa i poznać świetnych ludzi to bardzo serdecznie zapraszamy Cię na Dni Skupienia połączone z kursem modlitwy wstawienniczej.


Miejsce: Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej
Termin: 8-10 listopada 2013
Koszt: 45 zł
Zgłoszenia: Bartosz Sałaj
608 475 981
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
na Facebooku

III Dzień Skupienia diecezjalnej Diakonii Ewangelizacji

W terminie 25-26 listopada na terenie duszpasterstwa akademickiego w Radomiu odbędzie się III Dzień Skupienia diecezjalnej Diakonii Ewangelizacji. Tym razem będzie poświęcony warsztatowi komunikacji i organizacji ewangelizatorów i członków diakonii. Gościem specjalnym będzie Magdalena Wojak - specjalistka w dziedzinie komunikacji i e-learningu.

W związku z potrzebą integracji i wypracowania głębszych relacji pomiędzy naszymi diakoniami mamy zaszczyt zaprosić do udziału w Dniu Skupienia po jednej osobie z każdej diakonii.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc noclegowych a także prośbę prelegentów prosimy o wcześniejsze zapisy na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. koszt 10 zł. płatny na miejscu.

W związku z możliwą dużą ilością uczestników zwracamy się również z prośbą do 3 chętnych osób które zechcą pomóc w przygotowywaniu posiłków.

Poniżej prezentujemy plan Dnia Skupienia

piątek

19.00 kolacja

21.00 modlitwa o rozpalenie charyzmatów

22.00 cisza nocna

 

sobota

8.00 jutrznia

8.30 śniadanie

9.30 warsztaty komunikacji z grupą i odbiorcą przekazu ewangelizacyjnego - Magdalena Wojak

w połowie warsztatów przewidziana przerwa kawowa

11.30 przygotowanie Mszy Św.

11.45 Namiot Spotkania

12.00 Msza Święta

13.00 obiad

14.00 wykład - budowanie wydarzenia religijnego - Mateusz Pindakiewicz

14.45 przerwa kawowa

15.00 omówienie pracy w grupach i spotkanie formacyjne

17.00 nieszpory

Operacja MADRYT 2011

Operacja MADRYT 2011; ONŻ III Santiago 2010

Ruch pragnie podjąć temat roku w konkretnym wymiarze zaangażowania w Światowe Dni Młodzieży w Madrycie. Przygotowujemy ewangelizację w kilku wymiarach:
Rekolekcje III stopnia we wrześniu 2010, jako przygotowanie do ŚDM, poznanie specyfiki Hiszpanii, uchwycenie przyczółków ewangelizacyjnych, zgranie zespołów;
Ewangelizacja w kilku diecezjach równocześnie kilka tygodni przed Madrytem połączona z zaangażowaniem w tamtych diecezjach w animacji tzw. dni w diecezjach oraz spotkania z tamtejszą Polonią;
Animacja w Madrycie przynajmniej jednego miejsca katechez w języku polskim;
Udział w Festiwalu Młodych – ewangelizacja uliczna.

Pierwszą fazą przygotowań będzie Oaza Nowego Życia III stopnia we wrześniu 2010 (najprawdopodobniej 1-17.09.2010) na Camino de Santiago. Chcemy przejść ten średniowieczny szlak pielgrzymkowy i doświadczyć na nim Kościoła. Ze względu na specyfikę camino będziemy poruszać się w małych grupach formacyjnych (5-6 osób), a spotykać się oazą średnią w połowie dnia na wspólnej Eucharystii, nauczaniu i posiłku. Dlatego przewidujemy, że oaza średnia może liczyć ok. 20-30 osób, m.in. z racji noclegu w schroniskach (najczęściej ok. 20-30 miejsc noclegowych). Warunki będą pielgrzymkowe, posiłki przygotowuje sobie mała grupa, przewidywany jest bus na bagaże i konieczne zaplecze. Gdyby chętnych było więcej, zorganizowanych zostanie więcej oaz średnich, z których każda pójdzie inną trasą, a jako oaza wielka spotka się w Santiago. Mile widziany będzie udział jeszcze kilku moderatorów (najlepiej 2-3 na oazę średnią).
Warunki uczestnictwa:
Formacja odpowiednia do uczestnictwa w III stopniu (dobrze, gdyby uczestnicy byli już po przeżyciu ONŻ III w Polsce, ze względu na specyfikę oazy w Hiszpanii);
Deklaracja udziału w ŚDM w Madrycie w 2011 i chęć posługi ewangelizacyjnej;
Możliwość pracy formacyjnej w latach 2009/2010 i 2010/2011, możliwość uczestnictwa w kilku spotkaniach w Polsce;
Ukończone 18 lat do dnia wyjazdu (kwestie formalne);
Nie ma konieczności znajomości języka hiszpańskiego, ale mile widziana znajomość dowolnego języka poza polskim.
Koszty:

Noclegi (ok. 5-7 euro) – łącznie ok. 120 euro, posiłki – część bierzemy z Polski, reszta na miejscu, szacujemy, że potrzeba na to ok. 130 euro. Do tego ubezpieczenie i materiały oraz koszty busa (tylko po Hiszpanii). Łącznie ok. 300 euro. Na dzień dzisiejszy to dane szacunkowe. Co do dojazdu, to raczej każdy własnym sumptem (kilka osób pojedzie busem obsługi). Organizacja dojazdu stwarza duże problemy, a część osób zapewne chętnie pojedzie autostopem. Myślimy o pomocy w odnalezieniu połączeń, zwłaszcza lotniczych.
Zapisy:
Zgłoszenia (potwierdzone przez moderatora diecezjalnego) należy przysyłać do końca 2009 roku na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub telefonicznie 604 951 975 (ks. Maciej Krulak);
Zaliczka 100 euro do końca stycznia 2010 (konto zostanie podane zainteresowanym);

Spotkanie wszystkich zgłoszonych na początku lutego (termin i miejsce zostaną podane zainteresowanych), a potem na początku maja.

W oparciu o małe grupy z ONŻ III stopnia w Hiszpanii, zostaną stworzone zespoły ewangelizacyjne na ŚDM. Będzie również możliwość posługi ewangelizacyjnej w 2011 dla osób, które nie mogą jechać na ONŻ III do Hiszpanii.

ks. Adam Wodarczyk

Adresy ośrodków

Bank Modlitwy

Czeka Nas Droga

W sieci