Posługa

Posługa Diakonii Komunikowania Społecznego

 

Główne zadania zostały zarysowane w zakładce „Cel i zadania”, lecz w tym miejscu chcielibyśmy przedstawić nasze projekty, do których realizowania jesteśmy powołani.

 

Najważniejszym z nich jest prowadzenie diecezjalnej strony internetowej naszego Ruchu, na której znajdują się aktualności dotyczące naszej oazy oraz diecezji, relacje i galerie z najważniejszych wydarzeń, materiały filmowe oraz formacyjne. Strona ma bez wątpienia walory nie tylko informacyjne, ale również archiwistyczne. Staramy się być na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze w Ruchu, by oazowicze mogli korzystać ze strony jako źródła pewnych informacji.

 

 

Kolejnym ważnym zadaniem realizowanym przez naszą diakonię jest prowadzenie oazowego miesięcznika Czeka Nas DrogaJest to dzieło całego Ruchu, które koordynuje Diakonia Komunikowania Społecznego, które jednak nie istniałoby bez współpracy pomiędzy Diakonią Jedności, diakoniami naszej diecezji oraz Domowym Kościołem.

 

 

Prowadzenie czasopisma Czeka Nas Droga to również ważne zadanie z zakresu archiwizacji rozwoju i życia naszego Ruchu. W związku z tym, starsze numery CND udostępnione są na naszej stronie, a numery aktualne pojawiają się z niewielkim opóźnieniem. Zachęcamy do zapoznania się z numerami archiwalnymi, jak również do stałego zaglądania do naszego czasopisma, które jest do kupienia w Diecezjalnym Duszpasterstwie Ruchu w Kurii Diecezjalnej oraz w czasie Oaz Modlitwy, Dni Wspólnoty itp.

 

 

Równie ważnym zadaniem jest troska o medialny wizerunek Ruchu, wpisana w zakres działania Diakonii Komunikowania Społecznego. Staramy się, by o najważniejszych wydarzeniach informować na stronie na bieżąco oraz by w Czeka Nas Droga relacjonować wszystko, co dzieje się aktualnie w naszej wspólnocie. By zadanie to spełniać efektywnie, przykładamy dużą wagę do relacji zdjęciowych i filmowych. Nasza galeria to nie tylko miejsce na fotorelacje, ale również świadectwo żywej działalności Oazy, pełnej modlitwy, często zabawy i otwartości na drugiego człowieka. Przykładamy też uwagę do materiałów filmowych. Dzięki nim potrafimy przyjrzeć się z bliska najważniejszym wydarzeniom i zachować je na dłużej w ruchomym kadrze oraz ukazać kreatywność członków naszego Ruchu.

 

 

Diakonia Komunikowania Społecznego nie działa jedynie dla Ruchu Światło-Życie, stara się też aktywnie uczestniczyć w medialnym życiu diecezji. Współpraca z mediami diecezjalnymi to nie tylko wzajemne informowanie się o najważniejszych wydarzeniach, ale – szczególnie dla nas – nauka szacunku do bliźniego i wychodzenie naprzeciw prawu do informacji drugiego człowieka. Na naszej stronie zamieszczamy informacje o tym, co dzieje się w diecezji radomskiej, ale również pokazujemy jak o naszym Ruchu mówi się w lokalnych mediach.

 

 

W trosce o medialną formację innych Diakonii Ruchu Światło-Życie staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom poszczególnych Diakonii. Każda posiada własne zaplecze na stronie głównej, gdzie zamieszczone są najważniejsze informacje o posłudze, formacji oraz aktualnej działalności jej członków. Jesteśmy otwarci na propozycje Diakonii, w których – jako Diakonia Komunikowania Społecznego – możemy się spełniać. Współpraca pomiędzy poszczególnymi Diakoniami jest dla nas niezwykle ważna i pełnimy posługę w trosce o właściwy wizerunek całego Ruchu oraz wszystkich Diakonii. 

 

 

Ruch Światło-Życie naszej diecezji jest również obecny w mediach społecznościowych. Nasze miejsce na Facebooku traktujemy jako zbliżenie się do dzisiejszych standardów komunikacji, ale również szansę na ewangelizację młodych ludzi w środowisku internetowym. Posiadamy profil na YouTube, gdzie nasze materiały filmowe tworzą bogate archiwum działalności Oazy z Diecezji Radomskiej.

 

 

Na naszej stronie znalazło się też miejsce na materiały formacyjne i najważniejsze dokumenty, którymi posługujemy się w ciągu roku formacyjnego. Materiały na Oazy wakacyjne, konspekty spotkań, materiały ewangelizacyjne i nie tylko, mogą okazać się często niezbędną pomocą lub uzupełnić ewentualne braki w materiałach własnych. Zachęcamy do korzystania i dzielenia się nimi.

 

 

Pośrednią formą naszej posługi jest troska o wizerunek Ruchu w postaci druku ulotek i zakładek, projektowania plakatów najważniejszych wydarzeń, czy wydawania oficjalnych koszulek Ruchu Światło-Życie Diecezji Radomskiej. Dzięki temu przyczyniamy się do promocji naszego Ruchu nie tylko przez świadectwo oazowiczów, ale też atrakcyjną stronę wizualną, potwierdzającą bogactwo duchowe i ich kreatywność.

 

 

Zachęcamy do włączenia się w posługę naszej diakonii. Jeśli potrafisz odnaleźć się, w którymś z zadań przez nas pełnionych, to na pewno ubogacisz naszą działalność swoją osobą. Zapraszamy jednak również tych, którzy pełnią posługę w innych diakoniach do pomocy w Diakonii Komunikowania Społecznego. Nie posiadamy monopolu na nasze zadania, dlatego też pomoc innych członków Ruchu przyjmujemy z wielką radością, jako wspólne budowanie dróg komunikacji w naszej wspólnocie i poza nią.

Adresy ośrodków

Bank Modlitwy

Czeka Nas Droga

W sieci