Asysta liturgiczna - how to...

Share

Jeśli interesuje Cię liturgia...

… to dobrze, że tu zaglądasz! Diakonia Liturgiczna Ruchu Światło-Życie diecezji radomskiej chce pomóc Ci znaleźć odpowiedzi na pytania, które są trudne i skomplikowane. Animatorzy pod czujnym okiem moderatora naszej Diakonii, ks. Tomasza Herca, studenta KUL na kierunku liturgiki z wielką chęcią podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Będziemy starać się, aby nasze odpowiedzi były kompetentne, rzeczowe i jasne, a także podparte konkretnymi dokumentami.
Jak to działa? Bardzo prosto! W zakładce "Pytania" napisz swoje pytanie, a zostanie ono automatycznie przekierowane na naszą skrzynkę mailową. Postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej. 

 

Co jakiś czas chcemy się z Tobą podzielić także jakimś szczegółem związanym z liturgią i jej teologią, który wydaje nam się ciekawy.

 

I tak na początek:
Czy wiesz, że...
to właśnie Konstytucja o liturgii (Sacrosanctum Concilum) była pierwszym dokumentem wydanym na Soborze Watykańskim II? To pokazuje, że ojcowie soborowi zaczęli swoje rozważania właśnie od liturgii, która według tego dokumentu jest ŹRÓDŁEM I SZCZYTEM życia chrześcijańskiego (Konstytucja o liturgii 10).

Share

Adresy ośrodków

Bank Modlitwy

Czeka Nas Droga

W sieci