Felieton

Nutka szyderstwa, własne zdanie, sprytna puenta- z tej mieszanki powstają nie tylko posty na facebook'owych profilach typu „Pitu pitu” czy „Czytam lewicową publicystykę dla beki”. Z powodzeniem zestaw ten przyda się w napisaniu felietonu- sprawdźcie sami.

Share

Notatka

Kolejnym tekstem o charakterze informacyjnym, któremu bliżej się przyjrzymy jest wzmianka, zwana powszechnie notatką (choć to nie do końca to samo).

Z tą pisemną formą, jaką jest notatka, spotykamy się najczęściej na zajęciach lekcyjnych- gdyż stała się jednym z ulubionych sposobów podsumowywania lekcji. Ma to swoje uzasadnienie w jej przejrzystości i przyswajalności wiedzy.

Share

Relacja

Podchodzi do Ciebie animator z DKS- u i pyta: „Napiszesz do Czeka Nas Droga relację z Dnia Wspólnoty?”. Bledniesz, Twoje nogi stają się miękkie, oczy masz pełne przerażenia? A może wypinasz dumnie pierś i myślisz „O tak, któż jak nie ja”? Bez względu na reakcję – napisz dobrą relację!

Share

Życiorys

W poprzednim numerze pisaliśmy o tym, czym jest relacja. Teraz skupimy się na kolejnym tekście informacyjnym, a zarazem użytkowym, jakim jest ŻYCIORYS.

Share

Adresy ośrodków

Bank Modlitwy

Czeka Nas Droga

W sieci