Fotografia oazowa

Mieliśmy cykl artykułów o tajnikach fotografii, różnych sposobach upiększania naszych zdjęć, ale większość z nas nie posiada wyspecjalizowanych aparatów, które mogłyby wykorzystać te techniki. Jednak wielu oazowiczów czuje nieodpartą chęć „pstrykania fotek” na różnorakich spotkaniach oazowych, rekolekcjach, a przy okazji do podzielenia się z nimi z Diakonią Komunikowania Społecznego, w celu umieszczenia ich, np. w galerii na naszej stronie oazowej. Co jednak trzeba zrobić, aby naprawdę pomóc?

Share

Ciekawe zdjęcia w domu

Wszyscy ci, którzy pasjonują się fotografią, zapewne nie raz zastanawiali się, jak pewne zdjęcie zostało zrobione. Często amatorzy- pasjonaci wykorzystują proste, domowe sposoby na to, by urozmaicić swoje artystyczne dzieła. Teraz i Wy, przy odrobinie wolnego czasu, możecie uzyskać takie zdjęcia! (Jesteśmy już bodajże po 12 rozdziałach o fotografii i w tym artykule będą używane wyrażenia, których znaczenie odnajdziecie w poprzednich numerach CND).

Share

Obiektyw

Z artykułów o fotografii- na łamach naszego miesięcznika- dowiedzieliśmy się już, czym jest fotografia, co to jest przysłona oraz poznaliśmy budowę aparatu. To jednak nie wszystkie tematy, które mieliśmy zamiar Wam przybliżyć. Tym razem poruszymy temat obiektywów.

Share

Portret

We wszystkich dotychczasowych artykułach przedstawialiśmy wam działanie aparatów, opisywaliśmy ich funkcje, budowę oraz jak dbać o czystość własnego sprzętu. Wiele osób zadaje sobie pytanie: „Czy te informacje rzeczywiście były nam potrzebne?”. Odpowiedź jest prosta- tak. Dlaczego? Znając wszystkie funkcje aparatu oraz zasady działania poszczególnych jego elementów, mamy ogromny wpływ na efekt końcowy. W najbliższych artykułach będziemy starali się przedstawić wam praktyczne wskazówki, jak wykonać dobre zdjęcie.

Share

Przesłona, czas migawki i ISO

To pytanie zadaje sobie pewnie bardzo dużo amatorów fotografii. Nie rzadko przyczyną złych zdjęć są niewystarczające warunki oświetleniowe lub zbyt mała wiedza fotografującego o swoim aparacie. Często, dla własnej wygody, wybieramy funkcję auto lub programy półautomatyczne i zdajemy się wtedy na intuicję programu, zainstalowanego w aparacie fotograficznym. Niestety, w dobie dzisiejszej technologii, nawet najlepsze aparaty zawodzą i nie dają 100% pewności co do efektów, jakie nam przyjdzie oglądać. Dlatego polecam wszystkim, by nauczyli się obsługi trybu MANUALNEGO. W tym trybie możecie przewidzieć jakie zrobicie zdjęcie oraz uzyskacie powtarzalność efektów po to, by cała seria fotografii była jednolita i spójna.

Share

Więcej artykułów…

  1. Świadomość fotografii

Adresy ośrodków

Bank Modlitwy

Czeka Nas Droga

W sieci