On i ja - cz. II

On i ja – poprosić czy zaprosić?

 Za mamę, o życie wieczne dla dziadka, za zdrowie dla przyjaciółki, za zdany egzamin… Jednym słowem jest o co się modlić. Czasami nawet mimo usilnych starań, modlitwa prośby stanowi ogromną większość westchnień, które dziennie kierujemy do Boga. Czy powinniśmy próbować to zmienić?

Share

On i ja - cz. I

On i ja – duchowa siłownia

Witam Was serdecznie Kochani Czytający! Dobrze pewnie o tym wiecie, że Bóg pragnie żywej, serdecznej więzi z Wami i ze mną. Zaprasza Was i mnie do przyjacielskiej zażyłości, do szalenie bliskiej, osobistej relacji. Ja wciąż nie mogę tego pojąć. To jest nieoooogarnione, co ważne pierwszy zawsze do relacji prowadzi nas Bóg.

Share

"Odpuść nam nasze winy..."

Przebaczyć siedemdziesiąt siedem razy

                 W Modlitwie Pańskiej wypowiadamy słowa „Odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom”. A czy rzeczywiście odpuszczamy naszym winowajcom?
                Mówimy o doskonałej i nieskończonej Bożej miłości, pragniemy tak kochać, aby choć w małym stopniu zbliżyć się do Ideału Miłości. Mówimy o Bożej sprawiedliwości, próbujemy na wzór zawsze sprawiedliwego Ojca postępować uczciwie i zgodnie z Bożym prawem. Mówimy o miłosierdziu Boga, o tym, że wybacza grzesznikom. A my wybaczamy tym, którzy nas skrzywdzili?

Share

"Nie wódź nas na pokuszenie..."

Bóg kusi?!

Żyję na tym świecie prawie 22 lata, modlitwę Ojcze Nasz umiem zapewne od jakiś 16 –stu . Jednak nigdy nie myślałam tak długo o jednym zdaniu z tej modlitwy – „nie wódź nas na pokuszenie”. Pierwsza moja i chyba nie tylko moja myśl, a może nawet wątpliwość: jak to, to kto nas w końcu kusi, Bóg czy Szatan? Jestem w ogóle w szoku, że zadałam sobie takie pytanie. Nie mam pewności, czy te wątpliwości nie nadają się na stos obok innych herezji do spalenia. Dobrze, że mamy w Kościele tak wspaniały dokument jakim jest Katechizm Kościoła Katolickiego. Dlaczego? Ponieważ KKK świetnie tłumaczy mi i wam co właściwie szósta prośba z Modlitwy Pańskiej oznacza.

Share

„Przyjdź królestwo Twoje…”

„Przyjdź królestwo Twoje…”

Zastanawiałeś się kiedykolwiek, drogi czytelniku, o jakie królestwo chodzi Jezusowi w Modlitwie Pańskiej? Czemu mamy modlić się o Jego przyjście? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w tym artykule.

Share

Adresy ośrodków

Bank Modlitwy

Czeka Nas Droga

W sieci