O Warsztatach słów kilka

O Warsztatach Muzyki Liturgicznej nie da się zapomnieć - zapraszamy do przeczytania relacji na stronie radomskiego Gościa Niedzielnego oraz portalu diecezji radomskiej!

Share

Wakacje z oazą

Dlaczego warto pojechać na wakacyjną oazę? Jeśli sam czegoś nie spróbujesz w życiu, to nie będziesz miał zdania na ten temat - przekonuje s. Anna Baćmaga, moderatorka naszego Ruchu.

Jeśli jeszcze się zastanawiasz jak spędzić najbliższe wakacje - mamy propozycję wręcz nie do odrzucenia. Rekolekcje z oazą to możliwość spędzenia wakacji z Bogiem, rówieśnikami poszukującymi w życiu czegoś więcej oraz ze wspólnotą sobie podobnych młodych i otwartych na Bożą łaskę ludzi. Więcej o oazach wakacyjnych usłyszysz w materiale przygotowanych przez Radio Plus Radom. Zapraszamy!

Share

"Na naszą drogę"

" – Błogosławiony był to czas. Pochylaliśmy się nad wezwaniem do nowej ewangelizacji, szczególnie w kontekście czekającej nas posługi wakacyjnej. Rozważanie słowa Bożego, spotkania w grupach diakonijnych, a przede wszystkim czynne uczestnictwo w Eucharystii uczyniliśmy najlepszym przygotowaniem do wakacyjnych oaz rekolekcyjnych. Szczególnie ważne dla wspólnoty Ruchu Światło–Życie diecezji radomskiej były sobotnie nieszpory z błogosławieństwem nowych animatorów, którzy w tym roku pierwszy raz podejmą posługę na rekolekcjach wakacyjnych. Życzymy im odwagi w towarzyszeniu siostrom i braciom na szlakach oazy – mówi animator Bartosz Sałaj."

O ostatniej w tym roku formacyjnym Szkole Animatora, posłaniu na oazy wakacyjne i wspólnocie wpatrującej się w Mistrza możemy przeczytać na portalu Gość Niedzielny diecezji radomskiej. Zapraszamy!

Share

Bliskie spotkania różnego stopnia

– Każdy nowy rok to i uczestnicy, którzy mają za sobą pierwsze stopnie formacji oazowej, i też wciąż nowi. W trakcie spotkania zwracałem uwagę moderatorom na to, że ci wszyscy ludzie to dar Boga. Oni są otwarci na formację i tego daru nie wolno nam zmarnować. Naszym zadaniem jest pomóc im w bliskim spotkaniu z Bogiem, pomóc im znaleźć swe miejsce w Kościele, a tutaj także w ruchu oazowym – wyjaśnia ks. Grzegorz Lipiec, moderator diecezjalny."

O posłaniu moderatorów przed tegorocznymi oazami wakacyjnymi możemy przeczytać na portalu Gość Niedzielny diecezji radomskiej.

Share

Kilka słów o oazach wakacyjnych

"Chcemy wyjść naprzeciw prośbom wielu młodych, którzy nie uczestniczyli jeszcze w żadnych rekolekcjach, a chcieliby wyjechać na oazę. Problemem jest jednak spora różnica wieku między gimnazjum a liceum. Dlatego dla chętnych licealistów zorganizowaliśmy w tym roku po raz pierwszy turnus w Czarnej w dniach od 30 czerwca do 16 lipca 2013 roku. (...) Dodał, że rekolekcje to także okazja poznania nowych ludzi, przeżycia osobistego spotkania z Bogiem i pogłębienia swojej wiary.

Nowością jest także list do rodziców, w którym moderatorzy diecezjalni Ruchu wyjaśniają rodzicom, że ''początki oazy mogą być trudne dla najmłodszych dzieci, szczególnie jeśli wyjeżdżają pierwszy raz na dłużej z domu''. (...)"

O oazie wakacyjnej dla licealistów oraz o liście do rodziców najmłodszych uczestników wakacyjnych rekolekcji mówi nasz moderator diecezjalny, ks. Grzegorz Lipiec - wywiad na stronie Radia Plus Radom.

Share

Adresy ośrodków

Bank Modlitwy

Czeka Nas Droga

W sieci