Zdejmij maskę!

W dniach 30 grudnia – 1 stycznia w Dąbrówce odbyła się po raz 18 Noworoczna Oaza Modlitwy, udział w niej wzięło 120 osób. Tym razem uczestnicy mieli szansę przenieść się do Wenecji, a to wszystko za sprawą pięknych masek, które były motywem przewodnim tegorocznych rekolekcji, które zwieńczył sylwestrowy bal maskowy.

GALERIA

 Podczas sobotniej Eucharystii, ksiądz moderator Krzysztof Dukielski w swoim kazaniu poruszył temat masek i nie chodzi tu wcale o maski, które zakładamy podczas balu maskowego tylko o te, które każdy z nas zakłada na co dzień. Pewnie każdy słyszał już o tym, że jeśli ktoś nie ma swojego profilu na Facebooku, to nie istnieje i jest w tym sporo prawdy. Każdy z nas próbuje jak najlepiej kreować swój wizerunek w sieci, udostępniamy tylko najlepsze zdjęcia – te które zwrócą uwagę i zaowocują dużą ilością like’ów, superek i milutkich komentarzy. Pytanie tylko jak bardzo jesteśmy w  tym wszystkim prawdziwi? Czy te idealnie obrobione zdjęcia faktycznie wyrażają to kim jesteśmy, co czujemy i jakie mamy wartości? Z reguły te osoby z „idealnych” zdjęć mają niewiele wspólnego z tymi rzeczywistymi. To wszystko dlatego, że w rzeczywistości nie jesteśmy w stanie za pomocą jednego kliknięcia skorygować wszystkich swoich niedoskonałości, schować wszystko co nieidealne pod maską, tak jak robimy to w sieci. Koniec końców każdy ma jakąś maskę, a przecież nie ma nic piękniejszego niż nasza prawdziwość, każdy z nas jest piękny na swój sposób, bo każdy z nas jest dziełem Pana Boga, który kocha nas bez względu na za duży nos czy odstające uszy. „Trzeba zdjąć maskę i szukać prawdziwego siebie” – zachęcał nas ksiądz Krzysztof (tzw. „dzik internetu”).

Temat masek był aktualny również w niedzielę, ksiądz Wiktor Głuszek („dzik fotografii”) przeprowadził nam przyspieszony kurs robienia zdjęć profilowych, które będą dobre pod względem technicznym i co najważniejsze będą pozbawione masek. Potem ruszyły przygotowania do balu maskowego. Zanim zaczęliśmy zabawę udaliśmy się na adorację, żeby podziękować ze ten kończący się rok, za wszystkich ludzi, których napotkaliśmy na swojej drodze. Następnie zamaskowani oazowicze wraz z królewską parą (Przemkiem Pazurkiem i Asią Lech) tradycyjnie zatańczyli poloneza, po czym zdjęli swoje maski i odkryli swoje piękne, prawdziwe twarze. Dużą popularnością cieszyła się ścianka medialna, każdy chętnie pozował do zdjęć. Można było poczuć się jakby było się gwiazdą na czerwonym dywanie. Tańce i śpiewy nie miały końca, aż nadeszła godzina 00.00 i wszyscy udaliśmy się na pokaz fajerwerków by wspólnie powitać rok 2018. Był z nami także były moderator diecezjalny Ruchu Światło – Życie ksiądz prałat Albert Warso, który podczas Eucharystii w której zawierzyliśmy Bogu ten nowy rok, powiedział nam jak ważna w życiu oazowicza jest pamięć i tożsamość. Nigdy nie powinniśmy zapominać skąd wyszliśmy i kim jesteśmy. Po mszy świętej zabawa trwała dalej, nadszedł też czas na wybór nowej pary królewskiej.

Nowym Królem i królową Noworocznej Oazy Modlitwy został Maciej Kołodziejczyk i Paulina Życzyńska. Zabawa trwała do rana, było po prostu pico bello! Obyśmy w tym nowym roku zdjęli swoje maski i byli prawdziwi, w końcu „nowy rok – nowa ja”.

Julia Wiatr

 

 

 

 

 

 

 

 

Share

Adresy ośrodków

Bank Modlitwy

Czeka Nas Droga

W sieci