Msza za ks. Blachnickiego? – Śpiewamy!


W sobotę, czwartego marca, w Duszpasterstwie Akademickim odbyła się próba Diakonii Muzycznej. Animatorzy muzyczni naszej diecezji przygotowywali się do oprawy dziękczynnej Mszy Świętej za osobę założyciela Ruchu, ks. Franciszka Blachnickiego. Będzie kilka nowości, ale pojawią się także znane oazowe pieśni. Przed Mszą odbędą się również nieszpory, które poprowadzi nasza Diakonia Muzyczna. Ksiądz Blachnicki kładł duży nacisk na modlitwę uświęcenia dnia, dlatego chcemy w tym duchu modlić się psalmami śpiewając oczywiście jak najpiękniej. Zapraszamy do wspólnego chwalenia Boga śpiewem na nieszporach i Mszy Świętej - nie może Cię zabraknąć!

Share

Nowy rok - nowe plany

W sobotę 8 października w Duszpasterstwie Akademickim odbyła się pierwsza po wakacjach Szkoła Animatora Muzycznego - SAM! Co prawda spotkaliśmy się w kameralnym gronie, ale to nie było żadnym problemem. Po przywitaniu się ze wszystkimi, rozpoczęliśmy spotkanie formacyjne, którego tematem był uczynek miłosierdzia co do duszy- modlić się za żywych i umarłych. Odkryliśmy, że codzienna modlitwa za członków wspólnoty jest ogromnie ważna i że wiele może zdziałać w życiu, i to nie tylko w naszym. Było też kilka nowości muzycznych! Oazowicze, szykujcie się! Później krótka przerwa na jedzenie, co było dobrą okazją do porozmawiania i głębszej integracji. Na koniec omówiliśmy sprawy, dzięki którym nasza posługa może być coraz lepsza i bardziej owocna! Chwała Panu za ten czas! Już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania naszej Diakonii!
 
                         
Share

Generalna, powakacyjna rozśpiewka

W piątek, 26 sierpnia, Diakonia Muzyczna spotkała się na próbie przed Powakacyjnym Dniem Wspólnoty. Ćwiczyliśmy śpiew pieśni wybranych na Mszę Świętą ze wspaniałymi instrumentalistami i chórzystami. Nie zabrakło również czasu na modlitwę i wspólną integrację przy jedzeniu. Przygotowaliśmy także niespodziankę - na PDW odbędzie się Uwielbienie, więc nie może Was na nim zabraknąć!

Chwała Panu za ten czas przygotowań i do zobaczenia już w środę!

 

Share

Diakonia Muzyczna nie wie, co to nuda!

W piękne, słoneczne przedpołudnie 27 maja najbardziej rozśpiewana diakonia spotkała się w Duszpasterstwie Akademickim, aby wspólnie podjąć się przygotowań do oaz wakacyjnych. Najpierw podsumowaliśmy, co udało nam się zdziałać podczas ostatnich dwóch miesięcy. Nie zabrakło także integracji i jedzenia. Podczas Mszy Świętej sprawowanej przez naszych moderatorów, księży Grzegorza Lipca i Krzysztofa Wróbla, mieliśmy okazję do prawdziwego przebywania blisko Pana Boga w duchu pobożności. To właśnie na tym darze Ducha Świętego skupiliśmy się, kontynuując naszą wspólnotową formację. Doszliśmy do wniosku, że prawdziwa pobożność nie polega tylko na zewnętrznych znakach, lecz posiada głębię, która jest związana ze świadomym wejściem w relację z Bogiem. Pełni zapału i chęci, zaczęliśmy nasze przygotowania do posługi na turnusach wakacyjnych. Owoców tego czasu będziecie mogli już niebawem „posmakować” podczas tegorocznych rekolekcji. Ale już teraz możecie obejrzeć ZDJĘCIA z tego dnia!

Do zobaczenia i usłyszenia!

Share

Narodziny... - czyli kwietniowe spotkanie DiaMuz

W wiosenną sobotę 2 kwietnia Diakonia Muzyczna miała okazję do wspólnego świętowania! Otóż, w Duszpasterstwie Akademickim odbyło się kolejne spotkanie diakonii, podczas którego oficjalnie powitaliśmy w naszym gronie nowych muzycznych – tegorocznych Kamuzaków. To dziś narodzili się oni do posługi swoimi talentami w Ruchu. TUTAJ podpatrzycie, jak wyglądało nasze świętowanie.

 

Następnie już w pełnym składzie z werwą zabraliśmy się do pracy. Najpierw podsumowaliśmy posługi z ostatnich miesięcy, między innymi podczas Wielkanocnego Uwielbienia, czy całą oprawę Kongregacji Odpowiedzialnych. Potem zaczęliśmy już powoli planować kolejne działania, zarówno te związane z Rejonowymi Dniami Wspólnoty, jak i oazami wakacyjnymi i przygotowaniami do nich.

Dużo się działo, a teraz będzie dziać się jeszcze więcej – a wszystko za sprawą spotkania formacyjnego. Skupiliśmy się na kolejnym darze Ducha Świętego – bojaźni Bożej. Nie jest to wcale taki oczywisty dar (przede wszystkim, to nie żaden strach, ani lęk!), jak stwierdziliśmy – odnosząc się do animatora, ale nie tylko – jest to przede wszystkich zaufanie Bogu, szacunek, pokora, powierzenie się Mu, a z tego wszystkiego powinna wypływać radosna chęć służby i szukanie okazji do służenia… Od razu zaowocowało to ogromem pomysłów, które już niebawem ujrzą światło dzienne.

Czekajcie, aż uchylimy rąbka tajemnicy! Alleluja!

Share

Adresy ośrodków

Bank Modlitwy

Czeka Nas Droga

W sieci