Świadectwo z KAMuzO - Krzysztof Stysiek

KAMuzO były to wspaniałe rekolekcje, na których przede wszystkim spędziłem czas z Bogiem. W czasie nich dostałem wiele cennych wskazówek dotyczących prowadzenia śpiewu i sprawowania posługi animatora muzycznego. Jednakże oprócz praktycznych ćwiczeń tj. kształcenia słuchu, pracowania nad głosem czy grą na gitarze, rekolekcje pokazały mi, że muzyka w liturgii nie jest czymś dodatkowym, co ma tylko ją upiększyć, ale przede wszystkim ma pomagać nam wszystkim w lepszym przeżyciu Eucharystii i zrozumieniu jej.

Share

Świadectwo z KAMuzO - Kasia Bis

Decyzja o wyjeździe na KAMuzO pojawiła się już podczas zeszłorocznej wakacyjnej oazy II stopnia w Bańskiej Wyżnej. Podjęłam ją, ponieważ chciałam rozwinąć swoje umiejętności muzyczne i służyć nimi w Ruchu Światło – Życie. Jednak jeszcze niedawno miałam mieszane uczucia. Cieszyłam się długo wyczekiwanym wyjazdem, ale bałam się, że nie odnajdę się wśród innych „kamuzaków“. Dopiero po przyjeździe zdałam sobie sprawę, że KAMuzO to nie tylko pewnego rodzaju szkoła, ale przede wszystkim rekolekcje. I z takim nastawieniem postanowiłam je przeżyć.

Share

Świadectwo z KODA - Agnieszka Lipiec

Czy jestem gotowa? To pytanie pojawiało się wiele razy w mojej głowie. Chciałam się przekonać oraz sprawdzić, kim jestem i co dalej. Wtedy zaczęłam panikować i zastanawiać się, jak sobie poradzę jako animator. Moje dostrzeganie powołania ujawniło się na jednym ze spotkań, kiedy tematem była Niepokalana - wzór NOWEGO CZŁOWIEKA. Wszystko zaczęło się od Niej - Ikony Prostoty i Człowieczeństwa.

Share

Świadectwo z KODA - Artur Kostecki

KODA dało mi bardzo dużo do myślenia. Dało mi pogląd na to, jak ciężko jest być animatorem i ile trzeba włożyć w to pracy, serca i przede wszystkim modlitwy. Poszerzyło moją wiedzę z Biblii, żeby nie traktować jej jako zwykłej książki czy książki historycznej, bo między jej poszczególnymi księgami jest nawet 400 lat różnicy. Wszystkie wykłady, które się odbyły, spotkania z gośćmi bardzo mi pomogły w zrozumieniu wielu rzeczy. Istotne w przeżywaniu rekolekcji były dla mnie także rozmowy z księżmi, animatorami i uczestnikami, bo wszyscy wnieśli coś do mojego życia

Share

Nowi animatorzy a.d. 2015

Kilku nowych animatorów pobłogosławionych na czerwcowej Szkole Animatora podzieliło się swoimi przeżyciami z tej ważnej dla nich chwili.

Wiele czerpałam ze świadectw innych ludzi, dlatego zawsze chciałam zostać animatorką, abym ja także mogła dawać innym coś od siebie. Błogosławieństwo animatorskie utwierdziło mnie w przekonaniu, że mimo iż każdy z nas jest inny, razem potrafimy zbudować coś pięknego i dobrego. Jaką animatorką będę? To się jeszcze okaże! Ale wiem, że chce dać z siebie jak najwięcej i „pragnę służyć z radością!”.
animatorka Ania Miazga

Share

Adresy ośrodków

Bank Modlitwy

Czeka Nas Droga

W sieci