Deus caritas est

Bóg jest Miłością
(1 J 4, 16)

Bożej miłości po raz kolejny bardzo mocno doświadczyłam przeżywając ORAE (Oazę Rekolekcyjną Animatorów Ewangelizacji) w Dąbrówce w dniach 01-04 maja 2013 r.

Boża miłość to nie chwilowe uczucie, uniesienie, to ciągły proces działania Boga. O swojej miłości zapewniał mnie przez swoje słowo i drugiego człowieka. Na czas Namiotu Spotkania kieruje do mnie słowa: "Nie lękaj się, bo cię wykupiłem, wezwałem cię po imieniu; tyś mój. Ponieważ drogi jesteś w moich oczach." (Iz 43, 1b.4a)

W moim sercu zaczyna się walka, bo wcześniej zrodziła się niepewność, czy ja tu powinnam być, czy to moje miejsce. Szybka odpowiedź, że to wola Boga, to On mnie wybrał. Już teraz z każdą chwilą moje serce  po raz kolejny odczytuje Bożą miłość.

Share

Zaufanie

Kolejne świadectwo z tegorocznego ORAE

            Zaufanie Bogu w 100% to coś z czym od dłuższego czasu miałam problem. W czwartek 2 maja na jednej z konferencji uświadomiłam sobie że Jezus trzyma mnie za rękę i z całych sił ciągnie do Siebie, tylko ja kurczowo trzymam się czegoś co nie pozwala mi dać się pociągnąć. To sprawia, że ogarnia mnie strach nawet przed najdrobniejszymi sprawami. Dodatkowo tego samego dnia każdy dostał fragment z Pisma Świętego o Bożej miłości, mi się trafił taki: "Na krótką chwilę porzuciłem ciebie, ale z ogromną miłością cię przygarnę." Iz 54, 7. Początkowo skupiłam się na pierwszej części tego wersetu i myślałam, że to strasznie nie fair zostać porzuconym nawet na chwilę, ale doszłam do wniosku, że to mi się czasem wydaje, że jestem sama. Przecież Bóg cały czas jest obok i chce mnie przygarnąć, przyciągnąć, ale grzech, z którym nie umiem sobie poradzić i nieumiejętność przebaczenia pewnych rzeczy sobie, czy innym nie pozwalają mi doświadczyć Bożej obecności i miłości.

Share

Dziś!

Pierwsze świadectwo z Oazy Rekolekcyjnej Animatorów Ewangelizacji

Dziś! Dziś Ewangelia została przekazana mi na nowo. Dziś Boża miłość biła rytmem mojego serca. Dziś Chrystus!

Wczoraj było bardzo ciężkie. Niepoukładane myśli, rozległe problemy, życie na włosku. Z wieloma sprawami nie potrafiłem sobie poradzić. Ale nadszedł dzień, kiedy przyszedł Chrystus, który powiedział: „Naprawimy to!” Po kolei puzzle zaczynają pasować w miejsca.

Dziś na tych rekolekcjach nie tylko dowiedziałem się, że Pan Bóg mnie kocha, ale także tego doświadczyłem, poczułem i rozkochałem. Wszystko to Pan Bóg pokazał mi przez osobę pani Jadzi. Boża miłość się przelewa…

…od dziś…

Share

Adresy ośrodków

Bank Modlitwy

Czeka Nas Droga

W sieci