Zaufanie

Kolejne świadectwo z tegorocznego ORAE

            Zaufanie Bogu w 100% to coś z czym od dłuższego czasu miałam problem. W czwartek 2 maja na jednej z konferencji uświadomiłam sobie że Jezus trzyma mnie za rękę i z całych sił ciągnie do Siebie, tylko ja kurczowo trzymam się czegoś co nie pozwala mi dać się pociągnąć. To sprawia, że ogarnia mnie strach nawet przed najdrobniejszymi sprawami. Dodatkowo tego samego dnia każdy dostał fragment z Pisma Świętego o Bożej miłości, mi się trafił taki: "Na krótką chwilę porzuciłem ciebie, ale z ogromną miłością cię przygarnę." Iz 54, 7. Początkowo skupiłam się na pierwszej części tego wersetu i myślałam, że to strasznie nie fair zostać porzuconym nawet na chwilę, ale doszłam do wniosku, że to mi się czasem wydaje, że jestem sama. Przecież Bóg cały czas jest obok i chce mnie przygarnąć, przyciągnąć, ale grzech, z którym nie umiem sobie poradzić i nieumiejętność przebaczenia pewnych rzeczy sobie, czy innym nie pozwalają mi doświadczyć Bożej obecności i miłości.

 

            Czymś czego bardzo potrzebowałam to była modlitwa do Ducha Świętego i modlitwa wstawiennicza. Na moje szczęście to były elementy nabożeństwa wieczornego w piątek. Chyba wtedy pierwszy raz w moim życiu tak mocno odczułam, że Duch Święty we mnie działa. Poczułam taką lekkość, jakby On zabrał cały balast z mojego serca, zniknął strach, była za to radość i pełne bezpieczeństwo. Po rekolekcjach powrót do Warszawy na studia, gdy znowu będzie chciał mną rządzić strach przypomnę sobie doświadczenie obecności Ducha  Świętego i to, żeby wszystko Mu powierzyć, bo to przecież Trójca Święta najlepiej ogarnie wszystkie moje sprawy.

             Trudno jest tak naprawdę napisać co siedzi po ORAE w moim sercu, ale wiem jedno Bóg kocha mnie dziś i Ciebie też, On działa raz przez małe rzeczy a innym razem ogromną siłą Ducha Świętego. Wie co i kiedy jest mi potrzebne przez co uczy mnie pokory i cierpliwości, bo tak jak w Księdze Izajasza: "Na krótką chwilę porzuciłem ciebie, ale z ogromną miłością cię przygarnę."

            Ty też spróbuj i pozwól działać Bogu w Tobie usłysz te piękne słowa Bóg kocha Ciebie dziś!

Share

Adresy ośrodków

Bank Modlitwy

Czeka Nas Droga

W sieci