Szkoła Animatora - Marzec

W weekend 9 -11 marca pionkowska Betania znowu pękała w szwach. Działo się to za sprawą animatorów, którzy przeżywali już trzecią w tym roku formacyjnym Szkołę Animatora. Była ona wyjątkowa z wielu powodów; między innymi dlatego, że podczas jej trwania odbywała się weryfikacja uczestników tegorocznego KODA (Kursu dla animatora oazowego). To właśnie oni w tym roku przeżyją swoją pierwszą animatorską oazę wakacyjną.

 

Wszyscy spotkaliśmy się w piątek wieczorem. Razem odmówiliśmy nieszpory, zjedliśmy kolację, a następnie udaliśmy się na spotkanie diakonii, aby omówić bieżące sprawy i opracować plan działania na najbliższy czas. Po wspólnym omówieniu spotkań modlitwami wieczornymi rozpoczęliśmy dwunastogodzinne czuwanie przy Najświętszym Sakramencie. Przez całą noc adorowaliśmy Pana Jezusa i nawet na chwilę nie pozwoliliśmy by był sam tej nocy!

Sobota była dla nas dniem obfitym w przeróżne doświadczenia. Już od rana pochylaliśmy się nad tematem animatorstwa i jego oblicza. Pomocą w jego pogłębianiu były dla nas spotkania w grupach i wysłuchane konferencje, podczas których swoim świadectwem dzielił się z nami ks. Filip Gumiński i an. Bartosz Sałaj. Po wspólnie przeżytej Eucharystii podczas obiadu świętowaliśmy czterdzieste urodziny naszego ks. moderatora Krzysztofa Dukielskiego. Tegoroczni "kodowani" przygotowali krótki kabaret podczas którego wcielali się w osoby poszczególnych animatorów oraz naszego jubilata. Po krótkiej rekreacji uczestniczyliśmy w spotkaniu prowadzonym przez panią psycholog Małgorzatę Szulc, która pomagała nam zrozumieć jak młody człowiek przeżywa okres dojrzewania i jakie mogą iść za tym konsekwencje. Myślę, że była to dla nas ważna lekcja i wielu z nas będzie wracało myślami do wskazówek udzielonych nam przez panią Małgorzatę podczas oaz wakacyjnych. Wieczorem przeżywaliśmy modlitwy wstawiennicze. Był to wyjątkowy moment, kiedy mogliśmy modlić się za siebie nawzajem i poczuć głębie wspólnoty animatorskiej.

W niedzielę zebraliśmy się na Eucharystii by wszyscy razem świętować Niedzielę Radości. A tej podczas naszych trzydniowych rekolekcji nie brakowało, Chwała Panu za ten święty czas łaski!

 

 

 

Share

Adresy ośrodków

Bank Modlitwy

Czeka Nas Droga

W sieci