Kamera - AKCJA!

 Sobota. 3 października 2015r. Godzina 9.00. Kuria Diecezji Radomskiej.

To właśnie tam byli animatorzy Diakonii Komunikowania Społecznego, którzy w ramach Sekcji Medialnej i Promocji spotkali się w z biskupem Henrykiem Tomasikiem. Towarzyszyli im również dziennikarze z programu
"Do zobaczenia w Krakowie".

O co chodzi? Dowiecie się już niebawem! Wkrótce podzielimy się z Wami efektami tej owocnej współpracy!

Share

"Nie bądź jak sęp"- Dzień Wspólnoty w Wierzbicy

7 marca w Parafii Św. Stanisława biskupa i męczennika
w Wierzbicy, odbył się Rejonowy Dzień Wspólnoty w którym brało udział  łącznie 150 osób z 5 parafii. Homilie podczas Eucharystii wygłosił moderator Ruchu Światło-Życie naszej diecezji ks. Grzegorz Lipiec, który zwrócił uwagę, abyśmy się nie stai jak „sępy” tylko dostrzegali potrzeby naszych bliźnich. Podsumowaniem całego Dnia Wspólnoty był wspólny poczęstunek – Agapa.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia

Share

O Oazie na konferencji o wychowaniu

W  środę 13 listopada odbyła się w Sali Koncertowej ZSM im. Oskara Kolberga w Radomiu debata „Samorząd a wychowanie”, w której miałam możliwość uczestniczyć razem z moderatorami s. Anną i ks. Grzegorzem.

Pierwszym punktem programu debaty była prezentacja przykładowych ruchów, stowarzyszeń i organizacji, które mają wpływ na wychowanie dzieci i młodzieży. Wśród prezentujących swój program działania byliśmy my - Ruch Światło-Życie, obok Skautów Europy, ZHP, ZHR czy Centrum Młodzieży ARKA. Podczas omawiania naszego programu formacyjnego i wychowawczego uczestnicy debaty mogli zobaczyć poniższą prezentację, którą przygotował a. Jakub Sałek.

Share

Całe Ciało jedną Ewangelię!

"Skoro jeden mówi: <<Ja jestem Pawła>>, a drugi: <<Ja jestem Apollosa>>, to czyż nie postępujecie tylko po ludzku?"(1Kor3,4)

W sobotę radomskie seminarium nawiedziło mnóstwo ludzi starających się postępować po Bożemu! Jeden jest Pan i dlatego chociaż z różnych wspólnot i z różnym doświadczeniem zebraliśmy się RAZEM aby modlić się o prowadzenie Ducha we wspólnej ewangelizacji. Całe wydarzenie uświetnił swoją obecnością i słowem bp Grzegorz Ryś!

Co robiliśmy i co z tego wynikło możecie przeczytać w kolejnym numerze Czeka Nas Droga!

Share

Tydzień z kulturą chrześcijańską

Kolejny raz w Radomiu odbędzie się Tydzień Kultury Chrześcijańskiej „Cultura Porta Fidei”. W programie m.in.: spotkanie autorskie z Hanną Suchocką, Ambasadorem RP przy Stolicy Apostolskiej, wernisaże fotograficzne, przegląd teatrów amatorskich, Kiermasz Książki Katolickiej i wiele innych ciekawych wydarzeń kulturalnych. Tydzień rozpocznie się Mszą inauguracyjną 6 października (niedziela) o godz. 18 w Katedrze NMP w Radomiu. Cały plan wydarzenia dostępny na stronie Diecezji. Zapraszamy!

Share

Adresy ośrodków

Bank Modlitwy

Czeka Nas Droga

W sieci