Diakonia liturgiczna

Formacja po raz pierwszy 

Szkoła Animatora daje możliwość na pogłębienie relacji z Bogiem, ale również przygotowuje do prowadzenia spotkań, integracji oraz posługi animatorskiej. W Pionkach odbył się pierwszy w tym roku formacyjnym zjazd, podczas którego zaczęliśmy odkrywać Drogowskazy Nowego Człowieka. Jest to zbiór 10 zasad życia chrześcijańskiego, które mają umocnić naszą wiarę i nauczyć nas, jak postępować zgodnie z nauczaniem Jezusa.  

Pierwszym, na którym skupiliśmy się podczas Wrześniowej Szkoły Animatora, był sam Chrystus. Rozważania na Jego temat pozwoliły nam powrócić do początków naszej formacji i przypomnieć, że to On jest naszym Światłem i Życiem. Mając Go za fundament wszystkiego, co robimy, łatwiej było nam skupić się na naszej misji formowania uczestników i prowadzenia ich do Boga.  Następnie zastanowiliśmy się nad tym, w jaki sposób możemy pogłębić ich wiarę.  

Niezwykle ciekawe było dla nas spotkanie z przedstawicielką fundacji pomagającej osobom LGBT+, która przypomniała nam, że naszym najważniejszym zadaniem jest kochanie drugiego człowieka. Udało nam się również porozmawiać o tegorocznych Oazach Wakacyjnych. Sobotni wieczór został poświęcony na odnowienie przyjęcia Jezusa jako jedynego Pana i Zbawiciela, co po raz kolejny umocniło naszą wiarę. W niedzielę podsumowaliśmy cały wyjazd i wysłuchaliśmy ogłoszeń na najbliższe tygodnie. Opuściliśmy Pionki przepełnieni radością i pragnieniem przyprowadzenia ludzi do Chrystusa. 

Dodaj komentarz